Kompletní westernový servis


Home of 

 Taris Quo Vadis


Aktualizace: 7.6.208


Srdečně vás vítáme na stránkách Nord ranče, který nabízí již od roku 1999 klidný prostor v malebném Máchově kraji s vyhlášeně krásnou přírodou.  Můžete se zúčastnit některé akce nebo přijet jen tak či se svým koněm a pobýt s námi - nabízíme příjemné prostředí dřevěného stylového domku naplněného laskavou atmosférou ....

Jsme ekologicky zaměřený ranč soustředěný na chov koní amerických plemen - zejména QH. Naším cílem je porozumění si s koněm, žít v pohodě s přírodou,  nabidnout pohodu svým přátelům, ač stávajícím či novým a vymanit se uspěchané moderní době - k tomuto životu jsme se rozhodla již před dvaceti lety, kdy jsem trvale opustila naše hlavní město s jeho vymoženostmi a přesídlila do této malebné krajiny -  předností je tudíž intenzivní 20letá praxe práce s koňmi - což zcela konkrétně dokládá  fotogalerie Nord ranče.  Nemáme rozhodně sportovní ambice, nabízíme JEN dobrou a promyšlenou práci s našimi svěřenci.

Pro jezdce nabízíme:  osvětlenou jízdárnu 40*60, zastřešenou kruhovou jízdárnu prům. 18m, kruhovku na práci ze země prům 16m, trailovou travnatou jízdárnu 20*40, vyhřívanou sedlovnu, boxy na nakrmení koně po ježdění, 40 ha pastvin k pastevnímu odchovu koní. 

Ze stylového srubu, který je umístěn na vršku jižního svahu jediným pohledem přehlédneme využívaných 40ha vlastních pastvin, tudíž jsou naše  koně pod stálým dohledem.  Mírně kopcovitý terén dotváří kolorit krajiny a poskytuje našim koníkům ideální prostředí pro jejich zdravý tělesný i psychický vývoj ve smíšeném pohodovém stádě. Koně z našeho chovu jsou vyhlášeni především svou jedinečnou povahou a dobrou výchovou. Náš  chovný materilál se pyšní  samozřejmě kvalitními původy.
Naše koně připravujeme pod sedlem především jako spolehlivé partnery určené pro turistiku a volný čas s aktivním odpočinkem v sedle - přesto však jsou jejich znalosti na úrovni koní využívaných pro westernové soutěže. Jsou tedy jak spolehlivými společníky k turistice, tak dobrými učiteli pro zájemce o hlubší poznávání westernového ježdění. Naši klienti obvykle nemají čas se každý den svému koni věnovat, proto je tolik kladen důraz na výběr povah koní a jejich vzdělání je zárukou, že i po odmlce kůň svého jezdce nezklame, ale potěší.

Práce s mladým koněm je dlouhodobou záležitostí, není to jen koně obsednout, nýbrž je potřeba zafixovat jeho dobré návyky a prohlubovat jeho dovadnosti. Pro účely práce s mladým koněm či začínajícím jezdcem máme  k dispozici zastřešenou kruhovou jízdárnu, kde v koni spolehlivě startujeme jeho ochotu a radost z práce.

Majitelům koní nabízíme pastevní odchov  koní, výcvik koní, pomoc při registraci koní v AQHA a APHA a připouštění hřebcem plemene AQH  - TARIS QUO VADIS.  V neposlední řadě nákup jezdeckých potřeb v našem westernshopu.

 - Každá cesta totiž začíná prvním krokem -  nejde o to dojít do cíle, nýbrž být na cestě !

Nejnovější fotky a videa najdete na našem  FB  - omlouvám se, ale ne vždy mám čas novinky zde doplňovat :-)


NORD RANČ - přijeďte se také uvolnit do tohoto romantického koutku přírody !!! 
Ideální dovolená s vlastním koněm ( ale samozřejmě i bez koně - je jich tu dost  )

ubytování na ranči 300.-Kč / osoba noc
ustájení 200.-Kč / noc
rezervace na tel: 777 33 16 16

 vyhlášený QH plemeník TARIS QUO VADIS...zde malá část jeho potomstva:

Náš ranč nabízí:

-jezdecké zázemí- prodejnu jezdeckých potřeb se zaměřením na WESTERN- 40ha pastvin s přístřešky se stálým přístupem k vodě, senu a solnému lizu- kvalitní koně  z našeho chovu - prodej, pronájem

 - boxy pro případ nutnosti umístění koně mimo pastviny
- zastřešenou kruhovou jízdárnu s osvětlením prům. 18m s pískovým povrchem
- zázemí pro jezdce - klubovna s výhledem na jízdárnu
- pískovou osvětlenou jízdárnu 35*60m  s možností využití treilových překážek
- kouzelnou krajinu jako stvořenou na romantické vyjížďky pro Vaši relaxaci
Náš ranč nabízí tyto služby:

připuštění naším vyhlášeným QH plemeníkem TARIS QUO VADIS


Obsedání a výcvik koní na základě našich dlouholetých zkušenostímožnost dlouhodobého pronájmu koně ustájeného na našem rančiprožít s námi příjemné chvíle v zábavě i sebevzděláváníPokud se nás chystáte na ranči navštívit, pak se prosím předem ohlaste na tel: +420 777 33 16 16 - těšíme se na setkání s Vámi!

Náš ranč doporučuje TRUHLÁŘSTVÍ , které má styl:
naše videa na YOUTUBE


Kde nás najdete: z Prahy dálnice Mladá Boleslav, odbočka Mnichovo Hradiště dále na Mimoň pak zhruba 5km obec Bohatice

Letecký snímek ranče

Seznam amerických  koní,  jenž pobývali či pobývají na našem ranči do r. 2008 – pak jsem ztratila trpělivost se seznamem :-)

V létě se nám daří … :-)
.i v zimě se nám daří … :-)
Některé námi pořádané AKCE:

13.8.2010koncert skupiny Beňa a Ptáček

16.-17.1.2010 jsme pořádali soustředění s Tomem Martínkem na hale ranče Malevil

13.12.08 pro členy sekce Nord ranč -  licence WRC

23.8.08 kurz s Tomem Martínkem

20.9.07 účast na výstavě v Lysé

26.5.07 kurz se Zuzkou Pačesovou

 30.12.06 kurz s Tomem Martínkem - očima diváka

Pokud máte chuť si na chvíli odskočit od koní a být nápomocni  jednomu velice prospěšnému projektu, pak nakoukněte a kontaktujteObčanské sdružení Malíček“